ID: 750456

Čína krásná a neznámá

Termín: 05.05. (St) - 16.05. (Ne) 2021

Délka pobytu: 12 dní, 11 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 46 800 Kč

Poloha
Na relativně malém prostoru, bez místních přeletů a nočních vlaků poznáme vše, co je pro Čínu typické. Navštívíme u nás málo známá starobylá zákoutí a posvátné hory s množstvím buddhistických klášterů. Přespíme v tradičním jeskynním obydlí u Žluté řeky, pojedeme silnicí vysoko nad sprašovými "kaňony". Necháme se unést bohatě zdobenými vyhlášenými buddhistickými skalními chrámy. V hornickém Datongu uvidíme možná ještě kousek Číny "bez pozlátka", díl krásy si dopřejeme ve výstavních klášterech ve městě Chengde. Projdeme se po Dlouhé zdi a odpočineme v parku Beihai. A kdo jede do Číny poprvé, určitě neodmítne možnost prodloužit si cestu o tři dny na důkladnější poznání starého i moderního Pekingu. Velikost skupiny: 6–16 účastníků Víza: Od 18. 10. 2019 došlo k zásadní změně v zajišťování čínských víz, kdy je nutná osobní návštěva vízového centra v Praze každým žadatelem o čínské vízum kvůli pořizování otisků prstů . Z tohoto důvodu již není naše CK (ani žádná jiná CK) schopna za většinu klientů víza zajistit. Pro zajištění víza je nutné vyplnit obsáhlou žádost o vízum s různými osobními informacemi a naskenovat fotografii dle požadavků čínské ambasády. Celá žádost se vyplňuje on-line přes webové stránky na počítači a je v angličtině. Po jejím ukončení je třeba se na návštěvu vízového centra objednat – opět přes webovou stránku, která je taktéž v angličtině. Klienti před zájezdem obdrží podrobné instrukce, jak žádost vyplnit, spolu s potřebnými informacemi k cestě. Za čínské vízum se platí v hotovosti nebo kartou přímo při podání žádosti, a to částka 2700 Kč/os. Pokud mají klienti zájem o následné vyzvednutí pasu s uděleným vízem prostřednictvím naší CK, musí nám dodat originál dokladu o úhradě vízového poplatku, který obdrželi při své návštěvě. Od otisků prstů a návštěvy vízového centra jsou osvobozeny děti do 14 let a osoby nad 70 let věku a dále ti, jimž byly na tomtéž vízovém centru nebo na čínské ambasádě sejmuty otisky prstů v uplynulých 5 letech a kteří cestují na stejný pas. Této skupině osob můžeme, v případě zájmu, zajišťovat vízum i nadále, a to za poplatek 3300 Kč – upozorňujeme, že tento poplatek zahrnuje pouze vyřízení víza na vízovém centru, nikoliv vyplnění samotné žádosti o vízum, tu musí každý klient vyplnit on-line sám. Doporučujeme pročíst podrobnější informace o celém postupu zajištění čínského víza, které najdete zde: Čínské vízum .
Program

1. den
Praha – Peking – Chengde (Čcheng-te): přílet do Pekingu a přejezd do bývalého letního horského sídelního města císařů dynastie Qing (Čching), známého také jako Džehol.
3. den
Chengde – Dlouhá zeď : dominantní stavba tzv. "malá Potála" a další kláštery značně ovlivněné tibetskou architekturou; výlet lanovkou na Perlíkovou horu – zajímavý přírodní útvar s výhledem na krajinu a okolní kláštery; přejezd na Dlouhou zeď a romantický nocleh v hotelu přímo pod Zdí , ztichlou po odjezdu ostatních turistů.
4. den
Dlouhá zeď – Peking : prohlídka Dlouhé zdi v úseku Jingshanling (Ťin-šan-ling), jeden z novodobých divů světa – procházka po největší stavbě lidstva ; přejezd do hl. města a fakult. večeře – místní specialita pekingská kachna .
5. den
Peking – Pingyao (Pching-jao): odpočinek v parku Beihai (Pej-chaj) se zdí Devíti draků a obří Bílou stúpou ; Bubnová a Zvonová věž v centru města; odpoledne přejezd rychlovlakem do Pingyao a večerní procházka městečkem.
6. den
Pingyao : starobylé městečko opevněné šestikilometrovými mohutnými hradbami – malebné uličky s tradiční čínskou architekturou z období dynastie Ming a Qing (Čching); možnost procházky po hradbách .
7. den
Pingyao – Lijiashan (Li-ťia-šan): půldenní přejezd do 550 let staré vesnice vyhloubené ve spraši nedaleko Žluté řeky – prohlídka taoistického kláštera Černého draka nad řekou, procházka po vesničce a okolí; nezapomenutelný nocleh v tradičním "sprašovém" obydlí .
8. den
Lijiashan – pohoří Wutaishan (Wu-tchaj-šan): celodenní přejezd do hor a centra tibetského buddhismu v Číně .
9. den
Wutaishan : klášterní komplex v posvátných buddhistických horách , jehož historie sahá do období dynastie Han (Chan) – návštěvy klášterů v čele se 75 m vysokou Velkou bílou stúpou , možnost procházky po okolních kopcích.
10. den
Wutaishan – Datong (Ta-tchung): přejezd drsnou, ale působivou sprašovou oblastí provincie Shanxi (Šan-si) – zastávka v jedinečném, na skále zavěšeném klášteře a u nejstarší dřevěné stavby v Číně – pagody z r. 1056 ; procházka po mohutných městských hradbách .
11. den
Datong – Peking: prohlídka rozsáhlého areálu unikátních jeskynních chrámů Yungang (Jün-kang) – většina výzdoby pochází z 5. stol. ; odpoledne přejezd linkovým autobusem do Pekingu (příjezd pozdě večer).
12. den
Peking – Praha: ráno odlet domů, nebo pokračování na prodlouženou variantu. PRODLOUŽENÍ V PEKINGU: Peking : dopoledne individuální volno (odpočinek, nákupy ap.); odpoledne prohlídka tzv. Zakázaného města – nejrozsáhlejší palácový komplex na světě; procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a výhled z tzv. Uhelného vršku na Zakázané město.
13. den
Peking : návštěva olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka ; letní sídlo čínských císařů tzv. Letní palác v podhůří Západních hor na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) – krátká projížďka po jezeře , prohlídka četných pavilonů a mramorové lodi císařovny Cixi (Cch'-si).
14. den
Peking : chrám Nebes s Oltářem modliteb za dobrou úrodu, lamaistický klášter Yonghegong (Jung-che-kung), konfuciánská akademie a večerní procházka starými pekingskými uličkami .
15. den
Peking – Praha: letecký návrat do ČR.
Stravování
Snídaně (zahrnuty v ceně): Budou zajištěny buď v hotelu, nebo pokud hotel restaurací nedisponuje (což je u čínských hotelů ** obvyklé), pak v blízké restauraci. Navíc v hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem; jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít raději z domova. Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod. Večeře: Jsou hlavním jídlem dne a průvodci je pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem. Výše útraty za jídlo a nápoje (nad rámec snídaní) – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.
Cena zahrnuje
letenka Praha–Peking–Praha (vč. všech poplatků)
1x denní rychlovlak
1x linkový autobus (5 h)
mikrobusy / MHD
8x hotel **/*** (+ 3x v prodloužení)
1x tradiční vícelůžkové ubytování (spol. soc. zař.) s venkovskou večeří
9x snídaně (+ 3x v prodloužení)
český čínsky hovořící průvodce China Tours
Cena nezahrnuje
jednolůžkový pokoj – 5450 Kč
jednolůžkový pokoj – 4240 Kč
05.05. (St) - 16.05. (Ne) 2021 - 12 dní, 11 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-46 800 Kč
Vybrat termín
05.05. (St) - 17.05. (Po) 2021 - 13 dní, 12 nocí
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-50 278 Kč
1 919 EUR
Vybrat termín
05.05. (St) - 19.05. (St) 2021 - 15 dní, 14 nocí
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-52 800 Kč
Vybrat termín
05.05. (St) - 20.05. (Čt) 2021 - 16 dní, 15 nocí
dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-56 461 Kč
2 155 EUR
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČína
MístoČína
HotelČína krásná a neznámá
dospělá osoba
Termín05.05.2021 - 16.05.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: China Tours, s.r.o. IČO: 26483343
Vytvářím objednávku...