ID: 714333

Moderní a tradiční arabský svět, Omán a Katar ***

Termín: 23.09. (Po) - 01.10. (Út) 2019

Délka pobytu: 9 dní, 8 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 58 790 Kč

Program
1. den Odlet do Maskatu.
2. den Maskat: Přílet do Maskatu v ranních hodinách, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Ubytování v hotelu Al Maha International 3*. Odpoledne můžete strávit odpočinkem u bazénu nebo procházkou po centru Maskatu.Hotel. 
3. den Maskat: Po snídani Vás v hotelu vyzvedne průvodce naší CK a vydáte se na půldenní prohlídku Maskatu. Toto město nabízí jedinečnou harmonii v architektuře nově postavených komerčních centrech s tradiční arabskou zástavbou. Prohlídka začne návštěvou Velké mešity, kde se nachází největší ručně tkaný koberec světa, na kterém pracovalo 600 žen 4 roky. Následuje muzeum Bait Al Zubair, kde se dozvíte to nejdůležitější o historii Ománu. Cestou po pobřežní promenádě se zastavíte na rybím trhu a místním barevném tržišti Muttrah zalitém vůní kadidla a koření. Poté budete pokračovat k paláci jeho veličenstva sultána Qaboose lemovaného portugalskou pevností Mirani & Jalali z 16. století. Zbytek odpoledne můžete využít k vlastním fakultativním aktivitám. Nocleh. Hotel, snídaně. 
4. den Nizwa, Al Hamra, Misfah, vádí Ghul: Po snídani odjezd z Maskatu do oázního města Nizwa, které bývalo hlavní městem v období 6. – 7. století a dodnes si uchovalo svou krásu i díky zápisu okolních památek na list světového dědictví UNESCO - například zavodňovací systém říček přivádějící vodu z místních hor na plantáže. Po příjezdu budou vaše kroky směřovat k dominantě tohoto města, pevnosti Nizwa, a následně k přilehlému tržišti. Toto tržiště je známe především díky jedinečným ručně vyráběným produktům. Od šátků přes tradiční zahnutou dýku „Khanjar“ až po vyhlášené stříbrné šperky. Dále se vydáte do pevnosti Bahla, která je také na seznamu světového dědictví. Odtud pojedete dále severně do vesničky Al-Hamra, místu, kde můžete vidět život původních obyvatel a nejstarší dvoupatrové domy, jejichž strop je tvořen palmovými kmeny a listy. Po občerstvení ománskou kávou a datlemi budete pokračovat do horské vesničky Misfah. Odpoledne ještě navštívíte nejníže položenou vádí na Arabském poloostrově, vádí Ghul, též přezdívanou jako Grand Canyon Ománu. Transfer zpět do Nizwy a ubytování v hotelu Falaj Daris 3*, nocleh.Hotel, snídaně. 
5. den Nizwa, vádí Bani Khalid, Wahiba: V ranních hodinách zažijete elektrizující atmosféru tradiční dražby živého dobytka, kterou již nikde jinde nepoznáte. Aukce se účastní velké množství Ománců oblečených v tradičním oděvu, kteří bez problému pouštějí turisty na svá nákupčí místa v davu. Zahlédnout můžete i malé hloučky místních beduínských žen stojících opodál, zahalených v charakteristické masce kryjící i jejich nos. Následuje snídaně v hotelu, po které se vydáte terénním vozidlem 4x4 do vádí Bani Khalid. Poté zamíříte dále přes vysoké písečné duny hluboko do pouště Wahiba, kde si užijete působivé pouštní safari. Budete ubytováni v kempu 1000 Nights camp / Sama al Wasil a zbylou část dne můžete využít k fakultativním aktivitám na poušti, jako jsou například projížďka na velbloudovi, návštěva beduínské rodiny, lyžování na dunách nebo si zopakovat jízdu po dunách v terénním vozidle. Kvečeru můžete pozorovat západ slunce z vršku dun a sledovat jak se pozvolna mění lesk a barva písku. Den završíte beduínskou hostinou pod širým nebem. Hotel, snídaně, večeře. 
6. den Wahiba, Súr, vádí Tiwi, Bimmah, Quriyat, vádí Al Bean, Doha: Po snídani odjezd z pouště do pobřežního městečka Súr proslaveného výrobou typických dřevěných lodí „Dhow“, při které se nepoužívají železné hřebíky, ale pouze kolíky ze dřeva. Odtud se vydáte do vádí Tiwi, kde se můžete u úbočí hor vykoupat ve smaragdově zelené vodě pod stínem palem. Pokračovat budete dále podél pobřeží na sever do městečka Quriyat, kde se pod přehradou nachází vádi Al Bean. Po cestě se ještě zastavíte v krasovém útvaru, závrtu Bimmah, poblíž stejnojmenné vesničky. Večer příjezd na letiště v Maskatu a odlet do Doha. Na letišti v Doha Vás přivítá Váš řidič, který Vás odveze do Vašeho hotelu. Ubytovaní a nocleh v hotelu.Hotel, snídaně. 
7. den Doha: Po snídani následuje půldenní prohlídka této metropole, během níž uvidíte muzeum islámského umění, tradiční suk Waqif, umělý ostrov Pearl Qatar a nákupní centrum Villaggio Mall. Návrat do hotelu a zbytek dne individuální volno na Vaše aktivity.Hotel, snídaně. 
8. den Doha: Po snídani Individuální volno na Vaše aktivity a možnost posledních nákupů či odpočinku na pláži.Hotel, snídaně. 
9. den V ranních hodinách transfer na letiště a odlet domů.Snídaně
Popis zajezdu
Poznávací zájezd, 9 dní, hotely 3*, snídaně, včetně všech vstupů

PRIVÁTNÍ PROGRAM s vlastním průvodcem CK - žádné velké skupiny!

Ve vybraných termínech skupinový zájezd (max. 6 osob, min. 4 osoby) za zvýhodněnou cenu.

Cenu garantujeme již při min. počtu 2 osob.

Program lze prodloužit podle individuálních požadavků klienta. Prosím kontaktujte naši CK.

Zájezd Vám dokážeme připravit s odletem každý den, nejste vázáni na konkrétní termíny!

TRASA: Maskat / Nizwa / Wahiba / Súr / Maskat / Doha Sultanát Omán
Vydejte se s námi do pohádkové země tisíce a jedné noci, Ománu, a porovnejte ji s kosmopolitním městem Spojených arabských emirátů. Během těchto 9 dní poznáte pestrost života v Maskatu, zažijete atmosféru ojedinělé aukce živého dobytka v Nizwě, ocitnete se ve světě přelévajících se nekonečných dun v poušti Wahiba a dýchne na Vás duch starých dob tradiční arabské společnosti. Cestou navštívíte například rybářskou vesničku Sur, kde se vyrábějí ručně vyřezávané lodě Dhow. Následně se imaginárně přenesete o desítky let dopředu a zažijete arabské město plné superlativů Doha. Popis dopravy:

Odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti (pro východní Slovensko) pravidelnou leteckou linkou.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě pro odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.
Cestujte pouze s kvalitní a prověřenou cestovní kanceláří !
■ Reference klientů CK Arcadia Air

■ Garance CK Arcadia Air

■ Tým CK Arcadia Air se zkušenostmi více než 15 let
Popis ubytování
Maskat: Al Maha International 3* | Nizwa: Falaj Daris 3* | Wahiba: 1000 Nights camp |  Doha: Hotel Retaj Al Rayyan 3* | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.
Stravování
7 x snídaně | 1 x večeře
Cena zahrnuje
letenka Praha (Vídeň) – Maskat – Doha– Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)
ubytování v 3* hotelech a pouštním kempu se snídaní dle itineráře
večeře v pouštním kempu
voda v průběhu výletů v Ománu

program dle itineráře
vstupy do památek dle itineráře
veškeré transfery dle itineráře
služby anglicky hovořících průvodců
asistence na letištích v Maskatu a Doha
24 hodinová asistenční linka v Maskatu a Kataru
povinné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
Ománské vízum, vyřizuje se na letišti v Maskatu, cena 13,- USD / 1 vstup (podmínky získání - pas platný při vstupu nejméně 6 měsíců a dvě volné stránky v pase)
cestovní pojištění (na požadavek zajistíme)

strava a nápoje neuvedené v itineráři
příplatek za velikonoční a vánoční období 
spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity
23.09. (Po) - 01.10. (Út) 2019 - 9 dní, 8 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-58 790 Kč
Vybrat termín
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Vídeň
-58 790 Kč
Vybrat termín
30.09. (Po) - 08.10. (Út) 2019 - 9 dní, 8 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-58 790 Kč
Vybrat termín
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Vídeň
-58 790 Kč
Vybrat termín
07.10. (Po) - 15.10. (Út) 2019 - 9 dní, 8 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-58 790 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměKatar
MístoKatar
HotelModerní a tradiční arabský svět, Omán a Katar
Dospělá osoba
Termín23.09.2019 - 01.10.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Arcadia Air, s.r.o. IČO: 27449491
Vytvářím objednávku...